Мирогощанська сільська рада інформує!
У весняний період триває масова торгівля різними видами ранньоквітучих об’єктів рослинного світу, в тому числі, які занесені до Червоної книги України, є рідкісними і перебувають під загрозою зникнення. Реалізація об’єктів рослинного світу здійснюється на ринках та поза їх межами.
Торгівля лікарськими і декоративними видами рослин та їх частинами (корені, стебла, плоди тощо), зібраними в порядку загального використання природних рослинних ресурсів, заборонена частиною четвертою статті 9 Закону України «Про рослинний світ».
Відповідно до абзацу п’ятого пункту 41 Правил торгівлі на ринках, які затверджені Наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, Міністерства внутрішніх справ України, Державної податкової адміністрації України, Державного комітету стандартизації, метрології та сертифікації України 26.02.02 №57/188/84/105 та зареєстровані в Міністерстві юстиції України 22 березня 2002 року за №288/6576, встановлено заборону на продаж об’єктів рослинного світу, занесених до Червоної книги України, дикорослих рослин, у тому числі лікарських та польових квітів.
Масове збирання ранньоквітучих рослин призводить до знищення популяцій окремих їх видів, тому з настанням весни буде посилено охорону місць зростання тих видів рослин, які занесені до Червоної Книги України.
Згідно до статті 9 Закону України «Про рослинний світ»: «Торгівля лікарськими і декоративними видами рослин та їх частинами (корені, стебла, плоди тощо), зібраними в порядку загального використання природних рослинних ресурсів, забороняється».
В разі виявлення порушення даної норми особа, що здійснила дані дії буде притягнута до адміністративної відповідальності за статтею 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Частина 1 даної статті: «Порушення порядку придбання, збуту чи розповсюдження об’єктів тваринного або рослинного світу» - передбачає накладення штрафу від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією об’єктів тваринного або рослинного світу чи без такої, тобто штраф від 510 до 1700 гривень.
Частина 2 даної статті: «Ті самі дії, вчинені щодо об’єктів тваринного або рослинного світу, які перебували в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної книги України, або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України» - передбачає накладення штрафу від ста до двохсот п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією об’єктів тваринного або рослинного світу, тобто штраф від 1700 до 3655 гривень.