Мирогощанська громада

Рівненська область, Дубенський район

Інформація щодо попередження пожеж в природних екосистемах та відповідальність за їх вчинення

Дата: 25.03.2021 10:34
Кількість переглядів: 1341

Головне управління ДСНС України у Рівненській області інформує, що протягом 2020 року на території України у природних екосистемах виникла 1 231 пожежа, що становить 1,2% від загальної кількості пожеж. Матеріальні втрати становлять 327 млн. 874 тис. грн. На відкритих територіях в Україні протягом 2020 року виникло 61 495 пожеж, що становить 60,7 % від загальної кількості пожеж. Матеріальні втрати становлять 4 млрд. 114 млн. 196 тис. грн. На території Рівненської області протягом 2020 року вникло 389 таких пожеж, якими нанесено матеріальних втрат на суму 29 млн. 353 тис. грн.

Домінуючими причинами, що призводили до цих пожеж, були: неконтрольоване випалювання сухої трави, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотяною, іншою природною рослинністю, підпал, або необережне поводження з вогнем громадянами під час відпочинку.

На території Дубенського району в природних екосистемах протягом 2020 року виникло 16 пожеж, що становить 15,4% від загальної кількості пожеж. Пожежами знищено суху траву, луки, пасовища, ділянки із водно-болотяною, іншою природною рослинністю на площі 7,7 гектари.

В період 2016-2020 років на території Дубенського району в природних екосистемах виникло 111 пожеж, що становить 28,5% від загальної кількості пожеж. Пожежами знищено суху траву, луки, пасовища, ділянки із водно-болотяною, іншою природною рослинністю на площі 119,895 гектарів.

Пожежі в природних екосистемах за попередні 5 років на території сільських рад Дубенського району розподілились наступним чином:

  • на території Варковицької сільської ради виникло 3 пожежі на площі 7,7 га; 
  • на території Вербської сільської ради виникло 15 пожеж на площі 26,46 га;
  • на території Мирогощанської сільської ради виникло 2 пожежі на площі 1 га;           
  • на території Повчанської сільської ради виникло 3 пожежі на площі 1,3 га;   
  • на території Привільненської сільської ради виникло 10 пожеж на площі 6,06 га;
  • на території Семидубської сільської ради виникло 10 пожеж на площі 6,3 га (з них 1 пожежа лісового масиву на площі 0,7 га);
  • на території Смизької селищної ради виникло 12 пожеж на площі 11,51 га;
  • на території Тараканівської сільської виникло 56 пожеж на площі 59,565 га.

Домінуючими причинами, що призводили до цих пожеж, були: неконтрольоване випалювання сухої трави, луків, пасовищ, ділянок із водно-болотяною, іншою природною рослинністю або необережне поводження з вогнем громадянами під час відпочинку.

У зв'язку із набранням чинності Закону України від 03.02.2021 «Про внесення  змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за порушення законодавства у сфері пожежної безпеки» внесені зміни до статей КУпАП:

Стаття 77. Порушення вимог пожежної безпеки в лісах.

Порушення вимог пожежної безпеки в лісах тягне за собою накладення штрафу на громадян від дев'яноста до двохсот сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1530-4590 грн.)  і на посадових осіб - від двохсот сімдесяти до дев'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (4590-15300 грн.).

Знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двохсот сімдесяти до дев'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (4590-15300 грн.) і на посадових осіб - від шістсот тридцяти до однієї тисячі восьмисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (10200-30600 грн.).

Стаття 77-1. Самовільне випалювання рослинності або її залишків.

Випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від ста вісімдесяти до трьохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3060-6120 грн.) і на посадових осіб - від дев'ятисот до однієї тисячі двохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (15300-21420 грн). Ті самі дії, вчинені в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від трьохсот шістдесяти до семисот двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (6120-12240 грн.) і на посадових осіб - від однієї тисячі двохсот шістдесяти до однієї тисячі восьмисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (21420-30600 грн.).

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь