Майнові податки додали до скарбниць громад Дубенського району 96,4 млн гривень
Майнові податки додали до скарбниць громад Дубенського району 96,4 млн гривень
За підсумками 2022 року платниками Дубенського району до бюджету сплачено 96,3 млн гривень податку на майно. Надходження збільшились порівняно з 2021 роком на 7,9 млн гривень
Із цієї суми земельного податку та орендної плати надійшло до бюджетів громад 78,8 млн гривень. Цей показник збільшився на 5,6 млн гривень порівняно з аналогічним періодом минулого року. Переважну частину надходжень отримано від юридичних осіб, які перерахували 59 млн гривень, земельного податку та орендної плати за землі державної та комунальної власності. В свою чергу, фізичні особи перерахували – 19,8 млн гривень.
Податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачено 17,2 млн гривень. Порівнюючи з аналогічним періодом минулого року надходження зросли на 2,3 млн гривень. Платниками податків - юридичними особами сплачено 10,4 млн гривень, а фізичними особами – 6,8 млн гривень.
Сума транспортного податку за січень-грудень складає 340 тисяч гривень.
Нагадаємо, що податок на майно складається з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, плати за землю та транспортного податку .
Застосовуються нові форми податкової звітності, зокрема:
Податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (наказ Міністерства фінансів України від 10.11.2022 року № 371 «Про внесення змін до форми Податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки»).
Податкової декларації з плати на землю (наказ Міністерства фінансів України від 18.02.2022 року № 83 «Про внесення змін до форми Податкової декларації з плати на землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності»). Податкова декларація з плати на землю, повинна подаватись з 2023 року.
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»
Платники зобов’язані задекларувати доходи від надання майна в оренду
Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує громадянам, які здають в оренду житлову чи іншу нерухомість та рухоме майно про обов’язок задекларувати отримані доходи. Відповідно до статті 164 Податкового кодексу декларуванню підлягають доходи, отримані від надання в оренду житлових приміщень, гаражів, дачних будинків, присадибних та інших земельних ділянок. Якщо нерухомість або інше майно орендує юридична особа або фізична особа – підприємець, то податковим агентом є орендар. Він і повинен утримати та перерахувати до бюджету податок на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відсотків та військовий збір за ставкою 1,5 відсотків. Якщо ж нерухомість орендує фізична особа, то ПДФО та військовий збір сплачує власник майна.
Відтак, платники можуть подати декларацію за допомогою електронного сервісу «Електронний кабінет». Скористатись зазначеним сервісом зможуть фізичні особи, які мають особистий ключ кваліфікованого електронного підпису.
Так, в розділі «Податкова декларація про майновий стан і доходи» можна сформувати декларацію з частковим заповненням на підставі облікових даних платника, відомостей щодо нарахованих, виплачених доходів, наявних в Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків та відомостей щодо об'єктів нерухомого, рухомого майна.
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoT
Чи має право на ПСП фізична особа, яка працює неповний робочий день?
Головне управління ДПС у Рівненській області, повідомляє, що відповідно до п. 169.1 ст. 169 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями платник податку на доходи фізичних осіб має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати (інших прирівняних до неї відповідно до законодавства виплат, компенсацій та винагород), якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень.
У 2023 році розмір заробітної плати, що дає право на податкову соціальну пільгу, становить 3760,00 грн. (прожитковий мінімум на працездатну особу у розмірі 2684,00 грн. х 1,4), у 2022 році – 3470,00 грн. (2481,00 грн. х 1,4), у 2021 році – 3180,00 грн. (2270,00 грн. х 1,4).
Тобто, фізична особа, яка працює неповний робочий день, має право на податкову соціальну пільгу за умови, якщо розмір її заробітної плати не перевищує граничного розміру для отримання податкової соціальної пільги.
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX