Податкова соціальна пільга фізичній особі в 2023 році
Податкова соціальна пільга фізичній особі в 2023 році
Головне управління ДПС у Рівненській області інформує, що з 1 січня 2022 року що відповідно до Закону України від 03 листопада 2022 року № 2710-ІХ «Про Державний бюджет України на 2023 рік» установлено прожитковий мінімум для працездатних осіб у сумі 2684 грн.
Відповідно до п. 169.1 ст. 169 Податкового кодексу України платник податку на доходи фізичних осіб має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати (інших прирівняних до неї відповідно до законодавства виплат, компенсацій та винагород), якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень.
Отже у 2023 році розмір заробітної плати, що дає право на податкову соціальну пільгу, становить 3760 грн. (прожитковий мінімум на працездатну особу у розмірі 2684 грн. х 1,4), у 2022 році був 3470 грн. (2481 грн. х 1,4).
Тобто, фізична особа, яка працює неповний робочий день, має право на податкову соціальну пільгу за умови, якщо розмір її заробітної плати не перевищує граничного розміру для отримання податкової соціальної пільги. Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»
Про оподаткування продажу об’єктів рухомого майна
Головне управління ДПС у Рівненській області інформує, що Фізичні та юридичні особи можуть бути власниками будь-якого майна, за винятком окремих видів майна, які відповідно до закону не можуть їм належати (п. 2 ст. 325 ЦКУ).
Відповідно до п. 173.1 ст. 173 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-УІ із змінами та доповненнями дохід платника податку від продажу (обміну) об’єкта рухомого майна протягом звітного податкового року оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставкою 5%.
Згідно з п. 173.2 ст. 173 ПКУ, як виняток із положень п. 173.1 ст. 173 ПКУ, дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року одного з об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, не підлягає оподаткуванню.
Дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року другого об’єкта рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, підлягає оподаткуванню за ставкою 5%.
Відповідно, дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року третього та наступних об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда або іншого транспортного засобу підлягає оподаткуванню за ставкою 18%.
Враховуючи те, що Цивільний кодекс України не встановлює такого суб’єкта права приватної власності як фізична особа – підприємець, то дохід, отриманий ФОП від продажу власного рухомого майна, підлягає оподаткуванню за нормами, визначеними ст. 173 ПКУ.
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»
Юридичні особи Дубенського району сплатили майже 135 млн грн податку на прибуток
Упродовж 2022 року платники податків-юридичні особи Дубенського району сплатили до Зведеного бюджету 134,7 млн грн податку на прибуток підприємств. Порівняно з 2021 роком надходження зросли на 42,6 млн гривень.
При цьому до державного бюджету суб’єкти господарювання спрямували 121,1 млн грн цього платежу, а до місцевого бюджету мобілізовано 13,6 млн гривень.
Нагадаємо, що порядок обчислення та сплати податку на прибуток підприємств визначено статтею 137 Податкового кодексу України. Платіж нараховується платником самостійно. Базова ставка податку на прибуток підприємств становить 18 відсотків.
Об’єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень Податкового кодексу України.
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу “InfoTAX”