На Рівненщині  надходження екологічного податку  зросли майже у п’ять разів

Дата: 22.02.2023 10:14

На Рівненщині  надходження екологічного податку  зросли майже у п’ять разів

Упродовж січня 2023 року на усунення заподіяної шкоди довкіллю Рівненської області платники регіону перерахували до бюджету 2,8 млн грн екологічного податку. Це на 1 млн 981 тис грн більше, ніж за аналогічний період попереднього року. Про це повідомила заступник начальника ГУ ДПС у Рівненській області  Зоя Хоній.

Посадовець зауважила, що 2,4 млн грн із цієї суми надійшло до державного бюджету (+ 483% до січня 2022 року), а близько 447 тис грн було зараховано до спеціального фонду місцевого бюджету (+22,5  % до січня 2022 року).

Нагадаємо, що екологічний податок сплачується за обсяги та види забруднюючих речовин, які викидаються в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, скидаються безпосередньо у водні об'єкти, за розміщення відходів, а також за радіоактивні відходи, що утворюються внаслідок діяльності або тимчасово зберігаються їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензії строк та за обсяги електричної енергії, виробленої експлуатуючими організаціями ядерних установок (атомних електростанцій)..