День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя

Дата: 26.02.2023 09:44

26 лютого - День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя
Це пам'ятна дата, встановлена на згадку річниці проведення мітингу кримських татар та українців у місті Сімферополі на підтримку територіальної цілісності України (у 2014 році).
Цього дня дев'ять років тому у Сімферополі відбулось найбільше зібрання на підтримку цілісності та єдності України. Участь у мітингу взяли не тільки кримські татари, яких тоді там була переважна більшість, а представники різних національностей, що відстоювали територіальну цілісність України і висловлювали протест проти кремлівської інтервенції в Криму.
Акція проводилася під гаслом «Збереження територіальної цілісності України і недопущення ухвалення Верховною Радою АРК рішень, спрямованих на дестабілізацію ситуації в автономії».
Для вшанування мужності й героїзму громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території — в АР Крим та місті Севастополі, Указом Президента від 26 лютого 2020 року встановлено День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, який відзначається щороку 26 лютого.
Крим – це Батьківщина українців і кримськотатарського народу, які по праву є господарями своєї землі.
Дев'ять років тому ми стояли, але не встояли. Тимчасово втратили Крим.
Та сьогодні, через рік після початку повномасштабного вторгнення, ми не лише вистояли, а й показали всьому світу свою єдність, незламність та готовність дати гідну відсіч ворогу. А раз вистояли – значить переможемо.
Сьогодні наша мрія потужніша! Україна - це сила, міць і могутність! Завдяки нашим відважним захисникам! І наша мрія скоро здійсниться!

Все буде Україна!
Разом до Перемоги!