Громади Дубенщини отримали в розпорядження майже 2,7 млн гривень плати за землю
Громади Дубенщини отримали в розпорядження майже 2,7 млн гривень плати за землю
Протягом січня 2023 року платники податків, які обслуговуються Дубенською ДПІ перерахували до місцевих бюджетів громад 2682,3 тис гривень плати за землю..
Переважну частину надходжень отримано від юридичних осіб, які перерахували 2267,4 тис гривень земельного податку та орендної плати за землі державної та комунальної власності. В свою чергу, фізичні особи поповнили скарбниці місцевих громад, сплативши за землю 414,8 тис гривень.
Сумління та фінансовий внесок кожного платника податків для бюджетної спроможності громад надзвичайно важливі– наголошують податківці. Органи місцевого самоврядування повинні стабільно отримувати кошти для підтримки у належному стані об’єктів критичної інфраструктури, виконання повноважень у соціальній сфері та дбати про оборонні заходи. Така відповідальна місія можлива лише за належної податкової культури платників. Тому податківці звертаються до платників з проханням виконувати свої податкові зобов’язання своєчасно.
Також, окрім поточних платежів, громадянам варто подбати про сплату заборгованих у минулі роки земельного податку.
Звертаємо увагу, що платники податків мають можливість самостійно провести звірку щодо розрахунків з бюджетом через Електронний кабінет. Щоб стати користувачем електронних сервісів ДПС треба отримати електронний цифровий підпис, зареєструватися на вебпорталі ДПС і в будь-який зручний час переглядати інформацію щодо нарахування та сплати податків із персонального комп’ютера чи гаджета.
Інформацію щодо нарахованих податкових зобов’язань також можна отримати у Центрі обслуговування платників Дубенської ДПІ.
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»
Оподаткування доходів у вигляді виграшів та призів
Головне управління ДПС у Рівненській області, звертає увагу, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються, зокрема, доходи у вигляді виграшів, призів, які оподатковуються відповідно до норм п. 170.6 ст. 170 ПКУ.
Податковим агентом платника податку під час нарахування (виплати, надання) на його користь доходу у вигляді виграшів (призів) у лотерею чи в інші розіграші, у букмекерському парі, у парі тоталізатора, призів та виграшів у грошовій формі, одержаних за перемогу та/або участь в аматорських спортивних змаганнях, у тому числі у більярдному спорті, є особа, яка здійснює таке нарахування (виплату) (п.п 170.6.1 п. 170.6. ст. 170 ПКУ).
Податковим агентом - оператором лотереї у строки, визначені ПКУ для місячного податкового періоду, до бюджету сплачується (перераховується) загальна сума податку, нарахованого за ставкою 18 %, із загальної суми виграшів (призів), виплачених за податковий (звітний) місяць гравцям у лотерею.
Податкові агенти - оператори лотереї у податковому розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі - Розрахунок), подання якого передбачено п.п. «б» п. 176.2 ст. 176 ПКУ, відображають загальну суму нарахованих (виплачених) у звітному податковому періоді доходів у вигляді виграшів (призів) та загальну суму утриманого з них податку. При цьому у Розрахунку не зазначається інформація про суми окремого виграшу, суми нарахованого на нього податку, а також відомості про фізичну особу - платника податку, яка одержала дохід у вигляді виграшу (призу).
Оподаткування доходів у вигляді виграшів та призів, інших, ніж виграш (приз) у лотерею, здійснюється у загальному порядку, встановленому ПКУ для доходів і підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб за ставкою – 18 відсотків і військовим збором за ставкою – 1,5 відсотки.
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»
Хто є платниками земельного податку
Головне управління ДПС у Рівненській області інформує, що відповідно до п.п. 14.1.147 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) плата за землю – це обов’язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності. Земельний податок – обов’язковий платіж, що справляється з власників земельних ділянок та земельних часток (паїв), а також постійних землекористувачів (п.п. 14.1.72 п. 14.1 ст. 14 ПКУ). Власники земельних ділянок – це юридичні та фізичні особи (резиденти і нерезиденти), які відповідно до закону набули права власності на землю в Україні, а також територіальні громади та держава щодо земель комунальної та державної власності відповідно (п.п. 14.1.34 п. 14.1 ст. 14 ПКУ). Згідно з п.п. 14.1.73 п. 14.1 ст. 14 ПКУ землекористувачі – це юридичні та фізичні особи (резиденти і нерезиденти), які користуються земельними ділянками державної та комунальної власності: на праві постійного користування; на умовах оренди.
Підпунктом 269.1.1 п. 269.1 ст. 269 ПКУ встановлено, що платниками плати за землю є, зокрема, платники земельного податку: власники земельних ділянок, земельних часток (паїв);
землекористувачі, яким відповідно до закону надані у користування земельні ділянки державної та комунальної власності на правах постійного користування.
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»