Мирогощанська громада

Рівненська область, Дубенський район

Громади Дубенського району отримали в розпорядження 26,7 млн гривень плати за землю

Дата: 10.05.2023 09:15
Кількість переглядів: 87

Фото без опису

Громади Дубенського району отримали в розпорядження 26,7 млн гривень плати за землю

Протягом січня-квітня 2023 року місцеві бюджети Дубенського району отримали 26,7 млн гривень плати за землю. Цьогорічні показники земельного податку перевищили надходження  минулого року на 6 млн гривень. 

 Свій вагомий внесок у наповнення казни внесли підприємства району22,6 млн гривень, а завдяки фізичним особам, котрі мають у власності чи користуються землею, місцеві бюджети громад  Дубенського району отримали  4,1 млн гривень земельного податку.

 Цього року у формуванні місцевих бюджетів за показником найбільших надходжень плата за землю посідає третє місце, поступившись лише податку на доходи фізичних осіб та єдиному податку.

 Найбільші надходження земельного податку сплачено платниками Радивилівщини -7,3 млн гривень, землекористувачі м. Дубно поповнили місцевий бюджет  на 6 млн гривень.

 Звертаємо увагу, що платники податків мають можливість самостійно провести звірку щодо розрахунків з бюджетом через Електронний кабінет. Щоб стати користувачем електронних сервісів ДПС треба отримати електронний цифровий підпис, зареєструватися на вебпорталі ДПС і в будь-який зручний час переглядати інформацію щодо нарахування та сплати податків з персонального комп’ютера чи гаджета.

 Інформацію щодо нарахованих податкових зобов’язань також можна отримати у Центрах обслуговування платників, що діють при державних податкових інспекціях Дубенського району.

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»

 

Додаток розрахунку МПЗ є невід’ємною частиною податкової декларації платника єдиного податку четвертої групи

Головне управління ДПС у Рівненській області інформує, що наказом Міністерства фінансів

України від 19.06.2015 № 578, яким затверджено форми податкової декларації платника єдиного податку четвертої групи, внесено зміни, зокрема, декларацію доповнено Додатком 3, який дозволяє відобразити розрахунок мінімального зобов’язання за податковий (звітний) рік.

Відповідно до затвердженої форми податкової декларації платника єдиного податку четвертої групи Додаток 3 є невід’ємною частиною податкової декларації. Позитивне значення МПЗ, розраховане у додатку 3, переноситься до рядка 4 графи 7, сумується з податковими зобов’язаннями за І квартал (рядок 5 графи 7). Таке сумарне значення є загальним податковим зобов’язанням по єдиному податку четвертої групи.                       Враховуючи зазначене, до уточнюючої декларації платника єдиного податку необхідно додавати усі передбачені додатки (Розрахунок загального мінімального податкового зобов’язання за податковий (звітний) рік, Відомості про наявність земельних ділянок) (пункт 297 прим.1 .8 статті 297 прим.1 Податкового кодексу України).                                              Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»

Про нарахування та сплату ЄСВ для ФОП у 2023 році

Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує, що платники єдиного податку зобов'язані сплачувати ЄСВ у розмірі, не меншому від мінімального страхового внеску, який обчислюється як добуток МЗП та ставки ЄСВ (22%).                                                                  З 1 січня мінімальний ЄСВ за місяць дорівнює 1 474,00 грн (6 700 грн х 22%).                      Підприємці, які працюють на загальній системі оподаткування нараховують ЄСВ на суму підприємницького доходу, що підлягає оподаткуванню на доходи. До того ж сума ЄСВ за місяць також не може бути меншою за розмір місячного мінімального страхового внеску.          Максимальна величина доходу, на яку нараховується ЕСВ (15 розмірів МЗП) становить 100 500 грн. Отже, максимальний ЄСВ на місяць – 22 110 грн.                                                    Як і раніше, не сплачують за себе ЄСВ підприємці (незалежно від системи оподаткування), які отримують пенсію за віком або за вислугу років або є особами з інвалідністю, або досягли віку, установленого ст. 26 Закону України від 09.07.2003 р. № 1058-IV “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, та отримують відповідно до закону пенсію чи соціальну допомогу.                                                                                                         Такі особи можуть бути платниками ЄСВ лише за умови їхньої добровільної участі в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування.                               Також звільняються від сплати ЄСВ за себе ФОП, які мають основне місце роботи, за місяці звітного періоду, за які роботодавець сплатив за них ЄСВ у розмірі, не меншому від мінімального страхового внеску. Такі особи можуть бути платниками ЄСВ за умови самостійного визначення за місяці звітного періоду, за які роботодавець сплатив ЄСВ за таких осіб у розмірі, меншому від мінімального страхового внеску, бази нарахування, але не більшому за максимальну величину бази нарахування ЄСВ. До того ж сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь