Місцеві бюджети Дубенського району отримали майже 466 млн грн податкових платежів

Дата: 16.05.2023 14:28

У результаті активної співпраці з платниками податків, у січні–квітні 2023 року до місцевих бюджетів Дубенського району забезпечено 465,7 млн  гривень податкових платежів. Цей показник перевищує відповідний період минулого року майже на 175 млн гривень.

Варто зазначити, що податку на доходи фізичних осіб, який є основним джерелом наповнення місцевих скарбниць Дубенського району, надійшло 370,4 млн гривень. У порівнянні з аналогічним періодом 2022 року, обсяги податкових надходжень з ПДФО зросли на 159,1 млн гривень або на 75,3%.

Крім того, від платників податків до місцевих скарбниць спрямовано єдиного податку у сумі 44,3 млн  гривень, плати за землю –  26,7 млн гривень, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки – 7,6 млн гривень, акцизного податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів –2,9 млн гривень, податку на прибуток  11,5 млн гривень, рентної плати за спеціальне використання води, надр та лісових ресурсів –696,4 тис гривень, екологічного податку – майже 401 тис гривень, плати за ліцензії – 856 тис гривень .

Вчасна сплата податків – результат комплексу заходів, що втілюються представниками усіх гілок влади та контролюючими органами у напрямі легалізації праці. А це, у першу чергу, – стабільні надходження до місцевих бюджетів та гарантоване соціальне і пенсійне забезпечення жителів територіальних громад.

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»

Громадяни можуть звернутися до податкового органу для звірки даних з плати за землю

Головне управління ДПС у Рівненській області  нагадує, що власники земельних ділянок щороку зобов’язані сплачувати земельний податок, крім випадків, коли вони звільнені від плати за землю. Контролюючі органи обчислюють суми земельного податку та надсилають або вручають особисто платнику за місцем його реєстрації до 1 липня поточного року повідомлення-рішення. В свою чергу, фізичні особи сплачують земельний податок протягом 60 днів з дня вручення повідомлення – рішення.

Якщо платник податку виявив розбіжності у відомостях про земельну ділянку, що були надані контролюючими органами, йому необхідно звернутись до податкового органу за місцем знаходження земельної ділянки з оригіналами документів на право власності, користування пільгою для проведення звірки та уточнення даних.щодо:

- розміру площ та кількості земельних ділянок, земельних часток (паїв), що перебувають у власності та/або користуванні платника податку;

- права на користування пільгою зі сплати податку з урахуванням положень пп. 281.4 і 281.5 ст. 281 Податкового кодексу України;                                                                                                 - розміру ставки земельного податку                                                                                               - нарахованої суми плати за землю.                                                                                        Платник податків, який має у власності декілька земельних ділянок або право на декілька земельних часток (паїв), щодо яких необхідно провести звірку даних, для її проведення має право звернутися до податкового органу за своїм місцем реєстрації у податкових органах або за місцем знаходження будь-якої з таких земельних ділянок, у тому числі право на яку фізична особа має як власник земельної частки (паю).                                                              Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»

Особливості перебування членів фермерського господарства на обліку як платника єдиного внеску

Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує, що члени фермерського господарства, якщо вони не є особами, які підлягають страхуванню на інших підставах, визначено платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄВ) і такі платники зобов’язані стати на облік в контролюючих органах як платники ЄВ.                                                                                                                                  На членів фермерських господарств поширюються всі обов’язки щодо своєчасного та в повному обсязі нарахування, обчислення і сплати ЄВ.                                                             Не є платниками ЄВ члени фермерського господарства, якщо вони одночасно є застрахованими особами і за них роботодавцями сплачується ЄВ із суми нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, та/або суми винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.                                                                                                                                   Таким чином, член ФГ, який перебуває на обліку як платник єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, у разі укладення ним трудового договору з роботодавцем, повинен подати до податкового органу заяву про зняття його з обліку  як платника єдиного внеску за формою №7-ЄСВ та знятись з обліку.              Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»

Зміна видів господарської діяльності потребує інформування контролюючого органу