Майнові податки до скарбниць громад Дубенського району додали 34,4 млн гривень

Дата: 29.05.2023 09:52

Майнові податки до скарбниць громад Дубенського району додали 34,4 млн гривень

Сплата майнових податків за підсумками чотирьох місяців 2023 року принесла місцевим скарбницям громад Дубенського району 34,4 млн гривень. Це на 9,4 млн гривень більше, ніж у минулому році

Із цієї суми земельного податку та орендної плати надійшло до бюджету 26,7 млн гривень. Переважну частину надходжень отримано від юридичних осіб, які перерахували 22,6 млн грн земельного податку та орендної плати за землі державної та комунальної власності. В свою чергу, фізичні особи перерахували 4,1 млн гривень.

Власники податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплатили до місцевих бюджетів Дубенського району 7,6 млн гривень. Найбільша частка сплаченого податку припадає на власників нерухомості – юридичних осіб. Вони спрямували на розвиток територіальних громад 5 млн гривень, а громадяни - жителі району перерахували 2,6 млн  гривень цього платежу.

Сума надходжень транспортного податку за січень-квітень складає 124,6 тисяч гривень.

Нагадаємо, що податок на майно складається з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки,  плати за землю та транспортного податку .

Наразі податківці Дубенщини активно формують податкові повідомлення-рішення про сплату майнових податків. Ці повідомлення будуть надіслані (вручені) платникам податків до 1 липня 2023 року. У сформованих платіжках зазначаються відповідні платіжні реквізити для сплати нарахованих податків. Податок сплачується платниками протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення і зараховується до відповідного бюджету.

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX

Нюанси заповнення і подання додатка 4ДФ

Головне управління ДПС у Рівненській області повідомляє, що відповідно до п.п. «б» п. 176.2 ст. 176 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) податкові агенти зобов’язані подавати у строки, встановлені ПКУ для податкового кварталу, податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (з розбивкою по місяцях звітного кварталу), до контролюючого органу за основним місцем обліку. Такий розрахунок подається лише у разі нарахування сум зазначених доходів платнику податку – фізичній особі податковим агентом, платником єдиного внеску протягом звітного періоду. Запровадження інших форм звітності із зазначених питань не допускається.                                                              Наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 №4 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 15.12.2020 № 773) затверджені форма Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі – Розрахунок) та Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі – Порядок).                               Пунктом 1 розд. II Порядку визначено, що Розрахунок подається окремо за кожний квартал (податковий період) з розбивкою по місяцях звітного кварталу протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного кварталу. Розрахунок подається лише у разі нарахування сум зазначених доходів платнику податку протягом звітного періоду.                                                                                                                                           Згідно з п. 1 розд. III Порядку заголовна частина Розрахунку містить інформацію щодо обраного платником типу Розрахунку, зокрема, інформацію про про додатки, що є його невід’ємною частиною.                                                                                                                   У разі незаповнення того чи іншого рядка Розрахунку та додатків до нього через відсутність операції такий рядок прокреслюється (п. 3 розд. II Порядку).                                               Порядок заповнення Додатка 4 «Відомості про суми нарахованого доходу, утриманого та сплаченого податку на доходи фізичних осіб та військового збору» (далі – Додаток 4ДФ) до Розрахунку визначено п. 4 розд. IV Порядку, яким не передбачено окремих норм щодо можливості неподання додатку 4ДФ до Розрахунку за наявності обов’язку щодо подання Розрахунку.    Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»

Про інформування громадянами податкової службі про зміни у своїх реєстраційних даних