Громади Дубенщини отримали в розпорядження 16,5 млн гривень плати за землю
Громади Дубенщини отримали в розпорядження 16,5 млн гривень плати за землю
За підсумками п’яти місяців 2023 року платники податків, які обслуговуються Дубенською ДПІ перерахували до місцевих бюджетів громад 16,5 млн гривень плати за землю. Сума перерахованого податку перевищує показники минулого року на 3,7 млн гривень
Переважну частину надходжень отримано від юридичних осіб, які перерахували 14,1 млн гривень земельного податку та орендної плати за землі державної та комунальної власності. В свою чергу, фізичні особи поповнили скарбниці місцевих громад, сплативши за землю 2,4 млн гривень.
Нагадаємо, що плата за землю - це місцевий податок у складі податку на нерухоме майно, який у повному обсязі зараховується до відповідних місцевих бюджетів.
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»
Платниками Дубенського району за 5 місяців поточного року перераховано понад 601 млн гривень в місцеві бюджети громад
За підсумками п’яти місяців 2023 року платниками Дубенського району забезпечено надходження платежів до місцевих бюджетів громад у сумі 601,5 млн гривень. Цей показник перевищує надходження відповідного періоду минулого року на 201 млн гривень.
Найбільш поширеними джерелами надходжень до місцевого бюджету є такі податки, як податок на доходи фізичних осіб, якого в січні-травні надійшло 475,8 млн гривень. До минулого року показник зріс майже на 179 млн гривень. Крім того, суб’єкти господарювання, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, сплатили до місцевого бюджету 54 млн гривень єдиного податку Також вагомим джерелом наповнення бюджету стали майнові податки яких надійшло понад 44,3 млн гривень, плюс 12,9 млн гривень до минулого року. Якщо в розрізі кожного з податків, то земельного податку та орендної плати надійшло 34,5 млн гривень, податку на нерухомість надійшло 9,6 млн гривень та 162,5 тис гривень транспортного податку.
Одним із головних аргументів щодо сплати податків є той факт, що ці кошти будуть спрямовані на розвиток та фінансування програм та проектів на місцевому рівні, підтримку інфраструктури, соціальних послуг, культурних та спортивних заходів та інших потреб, в т.ч. армії, які звичайно наближатимуть нас до Перемоги.
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»
Особливості оподаткування ПДФО доходу від продажу ФО об’єктів нерухомості, які були одержані у спадщину
Головне управління ДПС у Рівненській області інформує, що дохід від операцій з продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року одного або двох об’єктів нерухомості, які перебувають у власності фізичної особи – резидента або фізичної особи – нерезидента та були одержані такими фізичними особами у спадщину, не оподатковується податком на доходи фізичних осіб.
При цьому, у разі продажу протягом звітного (податкового) року третього та наступних об’єктів нерухомості у вигляді отриманих у спадщину об’єктів нерухомості, одержаний дохід буде оподатковуватися за ставкою 5 відсотків – для фізичних осіб – резидентів та за ставкою 18 відсотків – для фізичних осіб – нерезидентів.
Докладніше в ЗІР http://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques (категорія 103.21)
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»
Про отримання довідки про відсутність заборгованості з платежів
Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує, що порядок надання довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 03.09.2018 № 733 (далі – Порядок № 733). Відповідно до п. 3 Порядку № 733 для отримання довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи (далі – Довідка) платник подає заяву про надання довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи (далі – Заява). Довідка надається платнику безоплатно. Заява подається платником (на його вибір): - у паперовій формі – до державної податкової інспекції за основним місцем обліку такого платника або до відповідного контролюючого органу, уповноваженого здійснювати заходи з погашення податкового боргу. Якщо Заяву подано до державної податкової інспекції, її передають до відповідного контролюючого органу, уповноваженого здійснювати заходи з погашення податкового боргу (далі – уповноважений орган); - в електронній формі – на адресу уповноваженого органу через приватну частину електронного кабінету з дотриманням вимог законів України від 22 травня 2003 року № 851-IV «Про електронні документи та електронний документообіг», від 05 жовтня 2017 року № 2155-VIII «Про електронні довірчі послуги». Заява складається з обов’язковим посиланням на відповідний нормативно-правовий акт, яким передбачено необхідність підтвердження відсутності заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, та зазначенням найменування суб’єкта (підприємства, установи, організації), до якого (якої) Довідку буде подано платником. Форма Довідки наведена у додатку 1 до Порядку № 733, форма Заяви – у додатку 2 до Порядку № 733. Згідно з п. 15.1 ст. 15 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об’єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об’єктом оподаткування згідно з ПКУ або податковими законами, і на яких покладено обов’язок із сплати податків та зборів згідно з ПКУ. Враховуючи наведене, контролюючий орган видає довідку у разі, якщо фізична особа (резидент, нерезидент України) є платником податків у розумінні ст. 15 ПКУ та звернулась до контролюючого органу із Заявою. Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»