Мирогощанська громада

Рівненська область, Дубенський район

Визначені податкові зобовязання треба сплатити до 1 серпня 2023 року 

Дата: 21.06.2023 11:51
Кількість переглядів: 35

Фото без опису

 

Визначені податкові зобовязання треба сплатити до 1 серпня 2023 року 

Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує, що граничними строками сплати податкових зобов’язань, визначених у податковій декларації про майновий стан і доходи до 1 серпня всі задекларовані до сплати суми податкових зобов’язань за підсумками деклараційної кампанії повинні надійти до бюджету, та просить платників не зволікати з перерахуванням податків. 

«Сплачуючи податки, кожен фінансово допомагає країні налагодити ефективну протидію загарбнику. Тому просимо платників, які відзвітувалися про доходи за 2022 рік, своєчасно виконати свої податкові зобов’язання. Важливо, що частина сплаченого декларантами ПДФО зараховується до місцевих бюджетів. Тобто громади отримають вагомий додатковий ресурс для фінансування соціально-економічних питань»  коментує начальник Дубенського відділу податків і зборів з фізичних осіб Алла Панчук,.  

Посадовець підкреслила, що в умовах воєнного стану декларування доходів – це особистий внесок кожного в обороноздатність країни.

Звертаємо увагу, що  якщо граничний строк сплати податкового зобов’язання припадає на вихідний або святковий день, останнім днем сплати податкового зобов’язання вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем (п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України).

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX

Відмовитись від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків можна тільки при наявності паспорта

 Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує, що малолітня особа має право через свої релігійні переконання відмовитися від прийняття реєстраційного номеру облікової картки платника податку та здійснювати будь-які платежі за номером паспорта після отримання паспорта громадянина України при досягненні нею 14-річного віку.

  У випадку коли така особа вперше отримує паспорт вона зобов’язана особисто подати до контролюючого органу повідомлення фізичної особи, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків за формою № 1П та пред’явити документ, на підставі якого оформлюється паспорт вперше.

 Для заповнення Повідомлення за ф. № 1П використовуються дані свідоцтва про народження. 

  Після завершення процедури перевірки щодо можливості внесення до паспорта відмітки, контролюючий орган надаєтакій особі Повідомлення про відмову від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків за формою, наведеною в додатку 10 до Положення № 822 для подання його до територіального органу ДМС.

 На підставі Повідомлення про відмову органом, що здійснює оформлення паспорта громадянина України у формі картки, вноситься інформація про відмову від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків (проставляється слово «відмова»).

  Внесена до паспорта відмітка свідчить про наявність права здійснювати будь-які платежі за номером паспорта.

Докладніше в ЗІР http://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques  (категорія 116.10)

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»

 

Майнові податки додали 44,3 млн гривень до скарбниць громад Дубенського району

 Сплата майнових податків за підсумками п’яти місяців 2023 року принесла місцевим скарбницям громад Дубенського району 44,3 млн гривень. Це на 41 відсоток більше проти аналогічного періоду 2022 року.

 Із цієї суми земельного податку та орендної плати надійшло до бюджету 34,5 млн гривень. Переважну частину надходжень отримано від юридичних осіб, які перерахували 28,9 млн грн земельного податку та орендної плати за землі державної та комунальної власності. В свою чергу, фізичні особи перерахували 5,6 млн гривень.

 Власники податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплатили до місцевих бюджетів Дубенського району 9,6 млн гривень. Найбільша частка сплаченого податку припадає на власників нерухомості – юридичних осіб. Вони спрямували на розвиток територіальних громад 5,4 млн гривень, а громадяни - жителі району перерахували майже 4,2 млн  гривень цього платежу.

  Сума транспортного податку за січень- травень складає 162,5 тисяч гривень.

 Нагадаємо, що податок на майно складається з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки,  плати за землю та транспортного податку .

 Звертаємо увагу, що у 2023 році застосовуються нові форми податкової звітності, зокрема: Податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (наказ Міністерства фінансів України від 10.11.2022 року № 371), Податкової декларації з плати на землю (наказ Міністерства фінансів України від 18.02.2022 року № 83), Податкової декларації з транспортного податку (наказ Міністерства фінансів України від 30.11.2022 № 401 зі змінами, внесеними наказом Міністерства фінансів України від 20.12.2022 №444).

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX

 

Про терміни використання РРО та їх заміну

Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує суб`єктам підприємницької діяльності, які при розрахунках за готівку використовують реєстратори розрахункових операцій, що термін використання РРО становить не більше 7 років з моменту введення в експлуатацію, або не повинен перевищувати 9 років з дати випуску.                                        У порядку технічного обслуговування та ремонту реєстратора розрахункових операцій визначено, що строк служби – це строк, протягом якого виробник (постачальник) гарантує працездатність реєстратора розрахункових операцій, у тому числі комплектувальних виробів та його складових частин, збереження інформації у фіскальній пам’яті за умови дотримання користувачем вимог експлуатаційних документів.                                                      При цьому жоден виробник не передбачає продовження такого строку залежно від того, більше чи менше днів на тиждень працював апарат. Фактично після закінчення строку служби апарата виробник не гарантує подальшу працездатність РРО в цілому, а також  не гарантує збереження інформації у фіскальній пам’яті такого апарата, тобто реалізації фіскальних функцій, які є обов’язковими для РРО відповідно до вимог Закону Українивід 6 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».                                                                                     Отже, при використанні суб’єктом господарювання РРО, який вичерпав свій строк експлуатації, такий технологічний пристрій не може вважатися РРО відповідно до вимог Закону №265.                                                                                                                              Відповідно до пункту 4.2 наказу Міністерства фінансів України № 547 від 14.06.2016 року “Про Затвердження порядків щодо реєстрації реєстраторів розрахункових операцій та книг обліку розрахункових операцій” із змінами і доповненнями скасування реєстрації РРО відбувається коли вичерпано строк служби РРО, вказаний у реєстрі екземплярів РРО або у паспорті (формулярі) РРО, який не включений до такого реєстру та був зареєстрований у контролюючому органі до створення такого реєстру.                                                               Заяву про скасування реєстрації суб'єкт господарювання або представник суб'єкта господарювання подає до контролюючого органу за місцем реєстрації РРО. Перед скасуванням реєстрації РРО його необхідно розпломбувати в центрі сервісного обслуговування, з яким суб'єктом господарювання укладено договір про технічне обслуговування та ремонт РРО.                                                                                                    Разом із заявою про скасування реєстрації суб'єкт господарювання надає реєстраційне посвідчення.                                                                                                                          Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь