Платники Дубенського району спрямували до бюджетів понад 1,2 млн грн екологічного податку
Платники Дубенського району спрямували до бюджетів понад 1,2 млн грн екологічного податку
За підсумками першого півріччя 2023 року суб’єкти господарювання Дубенського району, які здійснюють викиди забруднюючих речовин, перерахували до бюджетів усіх рівнів 1206 тис гривень екологічного податку. Порівняно з аналогічним періодом 2022 року надходження зросли на 258 тис.
Із загальної суми до державного бюджету спрямовано 543 тис гривень, а до спеціального фонду місцевих бюджетів – 663 тис гривень.
Нагадаємо, що екологічний податок – це загальнодержавний обов’язковий платіж, що справляється з фактичних обсягів скидів у водні об’єкти забруднюючих речовин. Екологічний податок за скиди забруднюючих речовин у водні об’єкти нараховують і сплачують суб’єкти господарювання, які під час своєї діяльності здійснюють скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об’єкти.
Платники екологічного податку складають податкові декларації та подають їх до контролюючих органів упродовж 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу. А податок вони сплачують упродовж 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання податкової декларації, зокрема: за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення, скиди забруднюючих речовин у водні об'єкти, розміщення протягом звітного кварталу відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об’єктах – за місцем розміщення стаціонарних джерел, спеціально відведених для цього місць чи об'єктів.
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»
Довідку про доходи можна отримати самостійно
Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує, що у рамках кампанії декларування доходів громадян та електронного декларування доходів державних службовців за 2022 рік, громадяни можуть скористатися Е-сервісом «Електронний кабінет» для отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків, а також підготувати, заповнити та надіслати в електронному вигляді до контролюючих органів декларацію про майновий стан і доходи.
Вхід до Електронного кабінету можна здійснити з використанням електронного цифрового підпису (ЕЦП) фізичної особи будь-якого кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг.
Для отримання відомостей про доходи слід в розділі «ЕК для громадян» Електронного кабінету обрати «Запит про суми виплачених доходів» (форма F1301802), заповнити необхідні поля форми, здійснити перевірку, підписати та направити запит.
У рамках Е-сервісу також надано можливість отримати особою інформацію про свої доходи за період, починаючи з І кварталу 1998 року за будь-які п’ять років (з розбивкою поквартально).
Враховуючи терміни подання звітності про виплачені доходи та терміни перенесення інформації з такої звітності до Центральної бази даних ДПС, для отримання відомостей за 2 квартал 2023 року доцільно надсилати вищезазначений запит після 22.08.2023р.
Вхід до «Електронного кабінету» здійснюється за адресою:
https://cabinet.tax.gov.ua, а також через офіційний веб-портал Державної податкової служби України https://tax.gov.u
Спілкуйтеся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»
Порядок оподаткування дивідендів податком на доходи фізичних осіб
Головне управління ДПС у Рівненській області повідомляє, що порядок оподаткування податком на доходи фізичних осіб дивідендів визначений п. 170.5 ПКУ.
Податковим агентом платника ПДФО під час нарахування на його користь дивідендів, крім випадків, зазначених у пп. 165.1.18 ПКУ, є емітент корпоративних прав або за його дорученням інша особа, яка здійснює таке нарахування.
Дивіденди остаточно оподатковуються податковим агентом під час їх нарахування платнику податків за такими ставками:
5% – для дивідендів по акціях та корпоративних правах, нарахованих резидентами – платниками податку на прибуток підприємств (крім доходів у вигляді дивідендів по акціях, інвестиційних сертифікатах, які виплачуються інститутами спільного інвестування) (п. 167.5.2 ПКУ);
9% (половинний розмір ставки встановленої п. 167.1 ПКУ) – для дивідендів по акціях та/або інвестиційних сертифікатах, корпоративних правах, нарахованих нерезидентами, інститутами спільного інвестування та суб'єктами господарювання, які не є платниками податку на прибуток (п. 167.5.4 ПКУ);
18% – для дивідендів, нарахованих платнику податку за акціями або іншими корпоративними правами, що мають статус привілейованих, або інший статус, що передбачає виплату фіксованого розміру дивідендів чи суми, що перевищує суму виплат, розраховану на будь-яку іншу акцію (корпоративне право), емітовану таким платником податку, які для цілей оподаткування прирівнюються до виплати заробітної плати (пп. 57.1-1.4, пп. 170.5.3 ПКУ).
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»