На Дубенщині надходження податку на прибуток зросли майже втричі
На Дубенщині надходження податку на прибуток зросли майже втричі
За підсумками семи місяців цього року платники податків – юридичні особи Дубенського району сплатили до Зведеного бюджету України 194,9 млн гривень податку на прибуток. Ця сума перевищує минулорічні показники за аналогічний період на 129,8 млн гривень, тобто майже у 3 рази.
При цьому до державного бюджету підприємства перерахували 175,2 млн грн податку на прибуток. Надходження податку на прибуток до держбюджету перевищують минулорічні показники за аналогічний період на 116,6 млн гривень,
До місцевого бюджету мобілізовано 19,7 млн гривень податку на прибуток. Порівняно з минулим роком приріст надходжень склав 13,2 млн гривень.
Нагадаємо, що порядок обчислення та сплати податку на прибуток підприємств визначено статтею 137 Податкового кодексу України. Платіж нараховується платником самостійно. Базова ставка податку на прибуток підприємств становить 18 відсотків.
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу “InfoTAX”
В який термін СГ повинен створювати на РРО або ПРРО фіскальні звітні чеки (щоденні Z-звіти) у разі несвоєчасного закриття зміни через форс-мажорні обставини (повітряну тривогу, відсутність світла тощо)?
Головне управління ДПС у Рівненській області інформує, що правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО) та програмних РРО (далі – ПРРО) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг встановлені Законом України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненням (далі – Закон № 265). Дія його поширюється на всіх суб’єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.
Пунктом 9 ст. 3 Закону № 265 передбачено, що суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для виконання платіжної операції зобов’язані щоденно створювати у паперовій та/або електронній формі РРО (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг)) або ПРРО фіскальні звітні чеки у разі здійснення розрахункових операцій.
Тобто, діючим законодавством встановлений обов’язок щоденно створювати у паперовій та/або електронній формі РРО або ПРРО фіскальні звітні чеки у разі здійснення розрахункових операцій.
Разом з тим, у разі виникнення форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили), як надзвичайних та невідворотних подій, які об’єктивно унеможливлюють виконання обов’язків, передбачених умовами договору (контракту, угоди тощо), згідно із законодавчими та іншими нормативними актами, умови щодо настання відповідальності не виникають.
Враховуючи викладене, у разі оголошення повітряної тривоги працівники магазину зобов’язані припинити реалізацію товарів (послуг) та покинути магазин (торговий зал). У випадку, якщо повітряна тривога тривала в проміжку часу, в якому господарський об’єкт припиняє свою роботу згідно з розкладом, такий чек має бути створений на РРО та/або ПРРО не пізніше наступного робочого дня, до початку проведення розрахункових операцій на такому РРО та/або ПРРО.
Аналогічними дії суб’єкта господарювання можуть бути і при аварійному відключенні світла та неможливості створення щоденного фіскального звітного чеку (щоденного Z-звіту).
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»
Про проведення через РРО або ПРРО попередньої (авансової) оплати за товар (послугу), реалізацію товару з відстроченням платежу, остаточний розрахунок
Головне управління ДПС у Рівненській області інформує, що розрахункові операції у разі проведення розрахунків за попередню (авансову) оплату за товар (послугу) проводяться через реєстратор розрахункових операцій (далі – РРО) з зазначенням у касовому чеку «передоплата товарів» або у разі проведення розрахунків за відстроченим платежем – проводяться через РРО з використанням режиму попереднього програмування «погашення кредиту».
Остаточний розрахунок готівкою за відстроченим платежем має бути проведений через РРО та/або через програмні РРО (далі – ПРРО) для підакцизних товарів з використанням режиму програмування із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з Українським класифікатором товарів зовнішньоекономічної діяльності, найменування товарів, цін товарів та обліку їх кількості, а також із зазначенням цифрового значення штрихового коду марки акцизного податку (серія та номер) при роздрібній торгівлі алкогольними напоями.
Водночас, в програмних рішеннях, які надаються Державною податковою службою на безоплатній основі, на даний час не реалізовано можливість проведення через ПРРО попередньої (авансової) оплати за товар (послугу), реалізації товару з відстроченням платежу.
Докладніше в ЗІР http://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques (категорія 109.02)
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»
Про надання звітності в електронному вигляді
ГУ ДПС у Рівненській області інформує, що найпопулярнішим сервісом ДПІ для платників податків залишається сервіс «Електронний кабінет» (https://cabinet.tax.gov.ua).
Цей зручний безкоштовний сервіс працює цілодобово в режимі реального часу за допомогою персональних комп’ютерів та смарт-пристроїв з використанням електронно-цифрового підпису будь-якого акредитованого центру сертифікації ключів .
Враховуючи сучасну ситуацію в державі - це найбільш прийнятний спосіб подання звітності, оскільки не потребує відвідування платником податків податкової інспекції чи відділення поштового зв’язку.
Подання звітності в електронному вигляді надає можливість:
- зменшити час і витрати на подання звітності;
- мінімізувати помилки при заповненні декларації;
- спростити процедуру подання податкової декларації.
Подання звітності для підприємців реалізовано також у застосунку «Дія».
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»