Порядок та термін реєстрації ПРРО
Порядок та термін реєстрації ПРРО
Головне управління ДПС у Рівненській області інформує, що застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій регулюється Порядком реєстрації, ведення реєстру та застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 23.06.2020 № 317 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 14 червня 2016 року № 547», який розроблений відповідно до ст. 7 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Відповідно до п. 2 розд. II Порядку № 317 під час реєстрації кожному ПРРО фіскальним сервером ДПС автоматично формується та присвоюється фіскальний номер.
Фіскальний номер ПРРО становить унікальний числовий порядковий номер реєстраційного запису в Реєстрі програмних реєстраторів розрахункових операцій, відповідно до алгоритму його формування.
Фіскальний номер ПРРО не змінюється у разі перереєстрації ПРРО, внесенні змін у дані про ПРРО і зберігається за ПРРО до дати скасування його реєстрації.
Пунктом 3 розд. II Порядку № 317 встановлено, що для реєстрації ПРРО складається Заява про реєстрацію програмних реєстраторів розрахункових операцій за формою № 1-ПРРО. Реєстраційна заява за ф. № 1-ПРРО в електронній формі з дотриманням вимог законів у сфері електронного документообігу та використання електронних документів подається за основним місцем обліку суб’єкта господарювання як платника податків до фіскального сервера засобами Електронного кабінету (портального рішення для користувачів або програмного інтерфейсу (API)), або засобами телекомунікацій.
У реєстраційній заяві за ф. № 1-ПРРО зазначається локальний номер ПРРО, який присвоюється такому ПРРО суб’єктом господарювання. Локальний номер ПРРО становить числовий номер, він є унікальним серед номерів, що присвоюються суб’єктом господарювання у довільному порядку ПРРО для його реєстрації та застосування у відповідній господарській одиниці.
Локальний номер ПРРО зберігається за ПРРО до дати скасування реєстрації ПРРО.
Фіскальним сервером здійснюється автоматизована обробка реєстраційної заяви за ф. № 1-ПРРО, за результатами якої ПРРО реєструється або формується відмова в реєстрації ПРРО. Про результати обробки реєстраційної заяви за ф. № 1-ПРРО, суб’єкту господарювання надається або направляється інформація засобами Електронного кабінету або засобами телекомунікацій:
у день отримання реєстраційної заяви за ф. № 1-ПРРО, якщо реєстраційна заява за ф. № 1-ПРРО, надійшла не пізніше 16.00 робочого (операційного дня);
не пізніше наступного робочого дня, якщо реєстраційна заява за ф. № 1-ПРРО надійшла після 16.00 робочого (операційного дня).
Така інформація направляється у вигляді квитанції, що є електронним повідомленням, яке формується у форматі, затвердженому в установленому законодавством порядку, програмним забезпеченням контролюючого органу за результатами ідентифікації, обробки електронного документа (п. 4 розд. II Порядку № 317).
У разі відсутності підстав для відмови у реєстрації ПРРО реєструється шляхом присвоєння програмним забезпеченням фіскального сервера фіскального номера ПРРО із внесенням даних до Реєстру ПРРО.
Датою реєстрації ПРРО є дата формування фіскального номера ПРРО. Про реєстрацію ПРРО суб’єкту господарювання направляється інформація у квитанції із зазначенням присвоєного під час реєстрації фіскального номера ПРРО (п. 5 розд. II Порядку № 317).
За наявності підстав для відмови в реєстрації ПРРО фіскальний сервер формує повідомлення про відмову в реєстрації ПРРО із зазначенням підстав для такої відмови (п. 6 розд. II Порядку № 317).
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»
Власники елітних автівок Дубенщини сплатили понад 336 тис грн транспортного податку
Протягом восьми місяців цього року до місцевих бюджетів Дубенського району надійшло 336,3 тис гривень транспортного податку. Ця сума перевищила минулорічні надходження цього майнового платежу за аналогічний період на 105 тис гривень..
З усієї суми надходжень 210,4 тис гривень податку сплатили юридичні особи. Громадяни – власники елітних автомобілів перерахували 125,9 тис гривень транспортного платежу.
Нагадуємо, що платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що є об’єктами оподаткування. Звертаємо увагу, що об’єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не менше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.
Враховуючи, що з 1 січня 2023 року розмір мінімальної заробітної плати становить 6700 грн – об’єктом оподаткування є легкові автомобілі, середньоринкова вартість яких становить понад 2 512 500 грн. При цьому перелік транспортних засобів, які підлягають оподаткуванню транспортним податком, розміщується на сайті Міністерства економіки України. Слід пам’ятати, що ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 000 гривень за кожен такий легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування.
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX
Підприємцям - спрощенцям дозволено зазначати назву товару (послуги) у фіскальних касових чеках у спрощеному вигляді
Головне управління ДПС у Рівненській області звертає увагу, що у зв’язку з прийняттям Закону України від 30 червня 2023 року № 3219-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» (далі - Закон № 3219) пункт 2 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі - Закон № 265) доповнено положеннями, що для фізичних осіб - підприємців, які перебувають на спрощеній системі оподаткування дозволено зазначати назву товару (послуги) у фіскальних касових чеках у спрощеному вигляді.
Звертаємо увагу, що при зазначенні назви товару (послуги) у вигляді, що відображає споживчі ознаки товару (послуги) та ідентифікує належність товару (послуги) до товарної групи чи послуги необхідно використовувати товарознавчий класифікатор та зазначати товар (послугу), який класифікується за назвою «Групи» замість відображення конкретної позиції.
Ця норма стосується тільки фізичних осіб - підприємців, які перебувають на спрощеній системі оподаткування та є платниками єдиного податку І, II та III групи за ставкою єдиного податку 5%.
Проте є товари, назву яких потрібно детально зазначати в фіскальному касовому чеку незалежно від групи єдиного податку чи системи оподаткування, це:
· підакцизні товари;
· технічно складні побутові товари, що підлягають гарантійному ремонту. (Перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування реєстраторів розрахункових операцій, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 16.03.2017 № 231 (далі - Постанова № 231));
· лікарські засоби, вироби медичного призначення, крім ветеринарних препаратів та виробів ветеринарного призначення;
· ювелірні та побутові вироби з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.
Проте, норма щодо зазначення назви товару (послуги) у фіскальних касових чеках у спрощеному вигляді не поширюється на таких суб’єктів господарювання:
· фізичних осіб - підприємців, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, платники податків III групи оподаткування за ставкою єдиного податку 3%, платники ПДВ;
· всіх фізичних осіб - підприємців на загальній системі незалежно від сплати ПДВ;
· всіх юридичних осіб незалежно від системи оподаткування.
Майнові податки до скарбниць громад Дубенського району додали понад 86 млн гривень
Сплата майнових податків за підсумками восьми місяців 2023 року принесла місцевим скарбницям громад Дубенського району 86,2 млн гривень. Це на 27,6 млн гривень більше, ніж у минулому році.
Із цієї суми земельного податку та орендної плати надійшло до бюджету 67,1 млн гривень. Переважну частину надходжень отримано від юридичних осіб, які перерахували 49,9 млн грн земельного податку та орендної плати за землі державної та комунальної власності. В свою чергу, фізичні особи перерахували 17,2 млн гривень.
Власники податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплатили до місцевих бюджетів Дубенського району 18,8 млн гривень. Власники нерухомості – юридичні особи спрямували на розвиток територіальних громад 8,6 млн гривень, а громадяни - жителі району перерахували 10,2 млн гривень цього платежу.
Сума надходжень транспортного податку за січень-серпень складає 336,3 тис гривень.
Нагадаємо, що податок на майно складається з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, плати за землю та транспортного податку .
Сплачені платниками майнові податки зараховуються винятково до бюджету громади, на території якої знаходиться об’єкт оподаткування. Не обов’язково чекати поштового відправлення від ДПС, щоб виконати податкові зобов’язання. Громадяни мають право самостійно звернутися до державної податкової інспекції за місцем реєстрації для отримання податкового повідомлення-рішення про нараховану суму земельного податку та податку на нерухоме майно.
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX