Бізнес Рівненщини активно реєструє касові апарати

Дата: 11.10.2023 12:40

Бізнес Рівненщини активно реєструє касові апарати

Головне управління ДПС у Рівненській області інформує, що у 2023 році на Рівненщині платниками податків зареєстровано 7366 реєстраторів розрахункових операцій, з яких  5658 - це програмні РРО.

Зокрема, лише за перший тиждень жовтня поточного року підприємці зареєстрували 971 РРО/ПРРО, серед яких 773 - ПРРО. Тож більшість підприємців для роботи обирають саме програмні реєстратори розрахункових операцій.

Нагадаємо, що згідно із Законом України №1017-ІХ від 01.12.2020 року, застосування РРО чи ПРРО при проведенні розрахункових операцій з покупцями з 1 січня 2022 року стало обов’язковим для усіх суб’єктів господарювання, окрім спрощенців першої групи. А в рамках дії Закону України №3219 від 30.06.2023 року уже з 1 жовтня 2023 року відновлено застосування штрафних санкцій за порушення представниками бізнесу використання РРО та ПРРО.

Тож добровільне виконання вимог законодавства у сферу торгівлі, громадського харчування та послуг вбереже суб’єктів господарювання від додаткових витрат у вигляді штрафних (фінансових) санкцій.

Запитували-відповідаємо: яким чином суб’єкт господарювання при використанні програмного забезпечення «ПРРО ДПС» може встановити знижку для товарів у чеку?

Програмне забезпечення «ПРРО ДПС» надає можливість проведення операцій з продажу товарів (послуг) з використанням знижки та/або заокругленої надбавки як на суму окремих товарів у чеку так і на всю суму розрахункового документа. Можливо застосування знижки на суму або відсоткової знижки.
        Щоб встановити знижку для всіх товарів/послуг у чеку, суб’єкту господарювання необхідно виконати наступні операції:
        натиснути кнопку «Знижка на чек» у області «Кошик»;
        у вікні, що відкриється, обрати тип знижки: «Знижка на суму» – для введення знижки у гривнях або обрати вкладку «Відсоткова знижка» – для введення розміру знижки у відсотках;
        ввести розмір знижки та натиснути «Продовжити».
        Сума знижки «Знижка на суму» розподіляється між позиціями у чеку.
        При застосуванні знижки «Відсоткова знижка» введений розмір відсотка знижки застосовується до кожної позиції у «Кошику».

З цим та іншими роз’ясненнями щодо використання ПРРО можна ознайомитись в ЗІР (https://zir.tax.gov.ua/).

Спростити процес подання декларації про доходи громадяни можуть скориставшись електронним сервісом ДПС

ГУ ДПС у Рівненській області нагадує, що для спрощення процедури декларування доходів для громадян Державною податковою службою України запроваджено сервіс – предзаповнення декларації про майновий стан і доходи (далі – декларація), який доступний в Електронному кабінеті (https://cabinet.tax.gov.ua/).

Сервіс є оптимально простим та надає можливість:

- визначивши лише період звітного року – отримати з Державного реєстру фізичних осіб – платників податку (далі – Державний реєстр) інформацію про нараховані (виплачені) доходи та нараховані (перераховані) податок на доходи фізичних осіб та військовий збір;

- надавши відповіді на запитання в анкеті (щодо категорії платника та виду отриманого доходу) – отримати попередньо заповнену декларацію на підставі даних Державного реєстру та відповідні додатки до декларації;

- додати до декларації копії первинних документів як додатки до декларації;

- перевірити декларацію та у разі необхідності доповнити інформацію з автоматичним перерахунком податкових зобов’язань.

Сервіс функціонує для:

- громадян, які зобов’язані декларувати свої доходи;

- фізичних осіб – підприємців, які перебували на загальній системі оподаткування;

- осіб, які провадять незалежну професійну діяльність.

Скористатися зазначеним сервісом також можуть особи, які заявляють право на податкову знижку.

Звертаємо увагу, що подати декларацію з метою отримання податкової знижки за витратами, понесеними у 2022 році, громадяни можуть до кінця 2023 року.