Платники податків Рівненщини сплатили до бюджету країни 9,4 мільярди гривень податку на доходи фізичних осіб
Платники податків Рівненщини сплатили до бюджету країни 9,4 мільярди гривень податку на доходи фізичних осіб
За січень - листопад 2023 року платники податків Рівненщини перерахували до зведеного бюджету 9 млрд 410 млн грн податку на доходи фізичних осіб, що на 1 млрд 778 млн грн, або на 23 відсотки більше, ніж за аналогічний період минулого року.
За словами в.о начальника ГУ ДПС у Рівненській області Андрія Троцка, із сплаченої суми майже 74 відсотки, або 6 млрд 999 млн грн, отримали місцеві бюджети громад краю.
Якщо порівнювати показники надходжень ПДФО до місцевих бюджетів у поточному році із надходженнями за січень - листопад 2022 року, то приріст податку на доходи фізичних осіб склав 16,3 відсотка. В абсолютній величині додаткові надходження перевищили 979 млн гривень.
Нагадаємо, що надходження ПДФО є надважливими у формуванні місцевих бюджетів, адже в структурі загальних надходжень він займає позицію лідера та становить до 75 відсотків. Такі ресурси дають можливість розвивати інфраструктуру, будувати, фінансувати необхідні проєкти, покращувати рівень життя мешканців громад. Тому важливо, щоб роботодавці дотримувались вимог трудового законодавства щодо офіційного оформлення працівників та своєчасної виплати заробітної плати на рівні не менше встановленого законодавством.
Споживачі товарів та послуг можуть повідомити податківців про порушення у сфері роздрібної торгівлі
ГУ ДПС у Рівненській області нагадує, що покупці мають можливість звернутись до ДПС у разі:
- відмови суб’єктами господарювання щодо можливості розрахунків за придбані товари (послуги) платіжною карткою;
- незастосування РРО/ПРРО при здійсненні розрахунків за продаж підакцизної продукції;
- продажу алкогольних напоїв, у разі заборони такого продажу місцевою адміністрацією, під час дії воєнного стану тощо;
- інші порушення.
Номер телефону, за яким можна повідомити про виявлені порушення: 0-800-501-007 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів).
Також про виявлені порушення можна повідомити ДПС України через чат-бот «Stopviolationbot» в месенджері Telegram.
При інформуванні про факти порушень необхідно: представитись; повідомити зворотні дані для зв’язку (інформування); надати чітку інформацію про порушника: повну адресу об’єкта (населений пункт, назву вулиці та номер будинку (споруди), назву зупинки тощо), назву об’єкта (супермаркет, магазин, кіоск тощо), назву суб’єкта за можливості;
чітко вказати, яке порушення виявлено.
Отримана інформація буде обов’язково взята до уваги та використана при організації контрольно-перевірочної роботи для усунення суб’єктами господарювання порушень.
Чи необхідно придбавати ліцензію на право зберігання пального, яке споживається для заправлення електрогенераторної установки?
Відповідно до ст. 15 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-BP «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 481) зберігання пального здійснюються суб’єктами господарювання (у тому числі іноземними суб’єктами господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) всіх форм власності за наявності ліцензії.
Водночас, ст. 18 Закону № 481 встановлено, що на період дії воєнного стану на території України та протягом 30 днів з дня його припинення або скасування:
суб’єкт господарювання (у тому числі іноземний суб’єкт господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) має право зберігати пальне, яке споживається для заправлення електрогенераторної установки в обсязі до 2000 літрів на кожному об’єкті, що забезпечений електрогенераторною установкою, без отримання дозвільних документів (документів дозвільного характеру, ліцензії на право зберігання пального, результатів надання інших адміністративних послуг);
зберігання пального, яке споживається для заправлення електрогенераторної установки в обсязі понад 2000 літрів на кожному об’єкті, що забезпечений електрогенераторною установкою, здійснюється суб’єктом господарювання (у тому числі іноземним суб’єктом господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) на підставі безоплатного подання до територіальних органів центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, декларації про провадження господарської діяльності із зберігання пального.
Право на зберігання пального, яке споживається для заправлення електрогенераторної установки в обсязі понад 2000 літрів на кожному об’єкті, що забезпечений електрогенераторною установкою, набувається з моменту подання декларації до територіальних органів центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику.
З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитись у ЗІР ДПС України
УВАГА! ШАХРАЇ!
ГУ ДПС у Рівненській області вкотре повідомляє, що платникам податків Рівненщини продовжують неодноразово телефонувати шахраї, використовуючи різні номери мобільних телефонів та просять перерахувати кошти на вказаний картковий рахунок.
Зокрема, до суб’єктів господарювання, які знаходяться на обліку у Головному управлінні ДПС у Рівненській області надходять телефонні дзвінки від невстановлених осіб з різних мобільних номерів телефонів, зокрема +380986570535, +380984138676, які представляючись начальниками Державної податкової інспекції ГУ ДПС у Рівненській області, просять перерахувати їм кошти на вказаний ними картковий рахунок за не проведення перевірок або надання фінансової допомоги.
Повідомляємо, що посадові особи ГУ ДПС у Рівненській області не здійснюють телефонні дзвінки до платників податків із пропозицією надання фінансової допомоги.
Наголошуємо, подібні схеми - це один із способів незаконної наживи на довірливих громадянах та підприємцях.
Просимо бути уважними до таких пропозицій, та у разі надходження подібних дзвінків з метою висування незаконних вимог слід одразу повідомляти про це правоохоронні органи за номером телефону 102.