Мирогощанська громада

Рівненська область, Дубенський район

Платники Дубенського району сплатили до бюджету понад 129 млн грн єдиного податку

Дата: 07.12.2023 12:56
Кількість переглядів: 8

Платники Дубенського району сплатили до бюджету понад 129 млн грн єдиного податку

За підсумками одинадцяти місяців 2023 року господарюючі суб’єкти Дубенського району, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, спрямували до місцевих бюджетів 129,3 млн гривень єдиного податку.

Сума сплаченого єдиного податку на 14 відсотків перевищила аналогічні надходження минулого року.  Таким чином, місцеві бюджети отримали на  16,3 млн гривень єдиного податку більше, ніж у січні-листопаді 2022 року. При цьому аналітика свідчить, що ріст показників сплати єдиного податку фіксують як серед фізичних,  так і  юридичних осіб.

 Зокрема, значна частка сплаченого податку – внесок приватних підприємців. Протягом січня-листопада цього року вони сплатили майже 92 млн гривень єдиного податку. Юридичні особи-спрощенці перерахували до місцевих бюджетів 9,3 млн гривень цього платежу. Платники, які задіяні в сільськогосподарському секторі, а це четверта група спрощеної системи оподаткування, сплатили 28 млн гривень єдиного податку. 

Нагадаємо, що єдиний податок – один із важливих джерел наповнення місцевих скарбниць, до яких він зараховується у повному обсязі.

Звертаємо увагу, що підприємці-спрощенці (окрім першої групи спрощеної системи оподаткування), здійснюючи розрахункові операції в готівковій та безготівковій формах, зобов’язані працювати з РРО/ПРРО та видавати фіскальний чек. 

Нагадаємо, що Законом України від 30 червня 2023 року № 3219-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» відновлено положення щодо відповідальності суб’єктів господарювання за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». 

Відтак із 1 жовтня 2023 року у разі встановлення контролюючими органами факту не проведення розрахункових операцій через РРО/ПРРО з фіскальним режимом роботи, податківці мають право застосовувати фінансові санкції, передбачені п. 1 ст. 17 Закону. 

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу “InfoTAX

На Дубенщині стабільно зростають надходження податку на прибуток 

Підприємства Дубенського району протягом січня-листопада 2023 року спрямували до Зведеного бюджету 294.3 млн гривень податку на прибуток. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року сума сплаченого податку на 160.4 млн гривень більша.

При цьому до державного бюджету спрямовано 264,6 млн гривень (+144,2 млн гривень до січня-листопада 2022 року), а місцевий бюджет отримав 29,7 млн гривень цього податку (приріст надходжень до минулого року склав 16,2 млн гривень).

Стабільна позитивна динаміка надходжень податку на прибуток пов’язується із належним податковим супроводом бізнесу та своєчасним реагуванням на можливі випадки мінімізації податкових зобов’язань.

Нагадаємо, що порядок обчислення та сплати податку на прибуток підприємств визначено статтею 137 Податкового кодексу України. Платіж нараховується платником самостійно. Базова ставка податку на прибуток підприємств становить 18 відсотків.

 Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу “InfoTAX

Про терміни використання КОРО або резервного РРО у разі виходу з ладу РРО

Головне управління ДПС у Рівненській області повідомляє, що відповідно до ст. 5 Закону України від 06 липня 1995року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», на період виходу з ладу реєстратора розрахункових операцій та здійснення його ремонту або у разі тимчасового, не більше 7 робочих днів, відключення електроенергії проведення розрахункових операцій здійснюється з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки або із застосуванням належним чином зареєстрованого резервного РРО. 

Пунктом 2 ст. 14 Закону № 265 передбачено, що у разі виходу з ладу РРО центри сервісного обслуговування зобов’язані забезпечувати відновлення його роботи протягом 7 робочих днів.

У разі незабезпечення центром сервісного обслуговування гарантійного ремонту РРО не пізніше сьомого робочого дня з дня прийняття в ремонт РРО ввести в експлуатацію належним чином зареєстрований на суб’єкта господарювання резервний РРО (п. 4 ст. 14 Закону № 265). 

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX.

Про застосування податкової соціальної пільги

Головне управління ДПС у Рівненській області інформує, що податкова соціальна пільга (далі-ПСП) застосовується до доходу, нарахованого на користь платника податку протягом звітного податкового місяця як заробітна плата (інші прирівняні до неї відповідно до законодавства виплати, компенсації та винагороди), отриманого від одного роботодавця, якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень. 

Сума загального місячного оподаткованого доходу у вигляді заробітної плати зменшується на суму ПСП у таких розмірах: 

Податкова соціальна пільга для будь-якого платника податку становить 50% розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), встановленому законом на 1 січня звітного податкового року (п.п.169.1.1 п.169.1 ст.169 Податкового кодексу України); 

Податкова соціальна пільга для платника податку, який отримує двох чи більше дітей віком до 18 років, становить 100% суми пільги, визначеної п.п.169.1.1 п.169.1 ст.169 Податкового кодексу України; 

Податкова соціальна пільга для платника, який є одинокою матір’ю (батьком), вдовою (вдівцем) або опікуном (піклувальником–у розрахунку на кожну дитину віком до 18 років, та для платника, який утримує дитину з інвалідністю у розрахунку на кожну дитину віком до 18 років –150% суми пільги, визначеної п.п.169.1.1 п.169.1 ст.169 Податкового кодексу України; 

Податкова соціальна пільга для платників, визначених п.п.169.1.4 п.69.1 ст.169 Податкового кодексу України (зокрема Герої України, учасники бойових дій під час Другої світової війни) становить 200% суми пільги, визначеної п.п.169.1.1 п.169.1 ст.169 Податкового кодексу України.

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь