Понад 41 млн грн акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів отримали місцеві бюджети Рівненщини

Дата: 13.04.2024 15:49

За інформацією Головного управління ДПС у Рівненській області, впродовж трьох місяців 2024 року до бюджетів  територіальних громад Рівненщини надійшло 41,1 млн грн акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизними товарами, що на 8,9 млн грн або на 27,6 відсотка перевищує надходження відповідного періоду 2023 року.

Зокрема, у березні  2024 року надходження цього платежу до місцевих бюджетів склали 11,9 млн грн, що  порівняно  з показниками  березня минулого року більше на 2,7 млн гривень.

У Головному управлінні ДПС Рівненській області повідомляють, що задля забезпечення надходжень до бюджетів акцизного податку вкрай важливо забезпечити на місцях легальну реалізацію підакцизних товарів.

Нагадуємо, керівники територіальних громад мають контролювати дотримання вимог законодавства всіма господарюючими суб’єктами, які реалізують алкогольну та тютюнову продукцію, а споживачі – купувати марковану підакцизну продукцію і перевіряти у фіскальному чеку відображену суму акцизного податку.

Перевірити достовірність чеку можна за посиланням https://cabinet.tax.gov.ua/cashregs/check.

Мій ФОП у «Моя податкова»

У Головному управлінні ДПС у Рівненській  області звертають увагу фізичних осіб, що безкоштовний мобільний застосунок «Моя податкова» від ДПС – це простий та зручний інструмент для отримання електронних сервісів податкової служби,  а також сплати податків з використанням платіжних систем.   Цей за стосунок можна завантажити на телефони на платформі Android та iOS.

Наразі, у мобільному застосунку «Моя податкова» доступні нові сервіси для ФОП:

- Мій ФОП у розділі «Мої дані» застосунку:

інформація про реєстрацію ФОП та обрання спрощеної системи оподаткування;

- подання податкових декларацій платника єдиного податку:

для ФОП, які обрали спрощену систему оподаткування 1-3 груп, у розділі «Послуги»;

- сплата податків:

доступна у «Стані розрахунків з бюджетом» розділу «Послуги».

Цінуйте свій час та приєднуйтесь до користувачів мобільного застосунку «Моя податкова»!

До завершення кампанії декларування громадянами доходів, отриманих у 2023 році, залишається два тижні

Головне управління  ДПС у Рівненській області нагадує, що до завершення кампанії декларування громадянами доходів, отриманих у 2023 році, залишається два тижні.

Подати декларацію про майновий стан і доходи мають фізичні особи, які отримували: окремі вид доходів, що не підлягають оподаткуванню при виплаті, але не звільнені від оподаткування (п. п. 168.1.3 п. 168.1 ст. 168 Податкового кодексу України (далі – Кодексу)); доходи від особи, яка не є податковим агентом (від інших фізичних осіб (резидентів або нерезидентів)) (п. п. 168.2.1 п.168.2 ст. 168 Кодексу); іноземні доходи  (п. п. 170.11.1 п. 170.11 ст. 170 Кодексу).

Виконайте свій конституційний обов’язок, прозвітувавши про отримані доходи та сплативши податки і збори в порядку та розмірах, встановлених Кодексом.

Пам’ятайте, що декларування доходів – це особистий внесок кожного українця у фінансову підтримку держави, забезпечення її обороноздатності.

Більше про декларування доходів громадян – за посиланням:  https://tax.gov.ua/deklaratsiyna-kampaniya-2024.