Місцеві бюджети Рівненщині отримали 5,9 мільйона гривень за право торгівлі підакцизними товарами
Місцеві бюджети Рівненщині отримали 5,9 мільйона гривень за право торгівлі підакцизними товарами
Як повідомили в Головному управлінні ДПС у Рівненській області, за три місяці 2024 року за право оптової, роздрібної торгівлі та зберігання підакцизних товарів суб’єкти господарювання Рівненщини сплатили 5,9 млн грн плати за ліцензії, що на 0,1 млн грн перевищує надходження відповідного періоду минулого року.
Зокрема, платниками сплачено понад 4,8 млн гривень за ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольною продукцією та цигарками, 0,6 млн грн - за отримані ліцензії на оптову торгівлю алкоголем, тютюном, спиртом етиловим та пальним. Придбання ліцензій на право зберігання та реалізації пального додало бюджетам 0,5 млн гривень.
У податковій службі області наголошують, що наявність ліцензії на реалізацію – головна умова для продажу будь-якої підакцизної продукції оптом та у роздріб. ЇЇ відсутність ставить під сумнів якість пропонованої горілчаної продукції чи тютюнових виробів. А це означає, що безліцензійна торгівля спиртним та цигарками може нести загрозу життю і здоров’ю споживачів. Окрім того, безліцензійна діяльність позбавляє бюджет передбачених законом надходжень.
Мобільний застосунок «Моя податкова»: як за декілька хвилин отримати інформацію з реєстрів ДПС
У мобільному застосунку «Моя податкова» можна отримати інформацію з реєстрів ДПС:
- платників ПДВ;
- страхувальників;
- платників єдиного податку;
- неприбуткових установ та організацій.
Як це працює:
- завантаж застосунок «Моя податкова» в AppStore або GooglePlay;
- ідентифікуйся онлайн з допомогою файлового або хмарного КЕП будь-якого надавача;
- обери реєстр у розділі «Реєстр»;
- внеси код ЄДРПОУ/РНОКПП;
- отримай результат.
Відео матеріали щодо використання застосунку – за посиланням https://tax.gov.ua/mobilniy-zastosunok-moya-podatkova/videomateriali/.
Долучайся та використовуй нові податкові сервіси!
Запитували-відповідаємо: коли фізична особа може не подавати податкову декларацію про майновий стан і доходи?
Податковим кодексом України (далі – Кодекс) передбачено випадки, відповідно до яких платники звільнені від подання податкової декларації про майновий стан і доходи.
Так, відповідно до п. 179.2 ст. 179 Кодексу податкова декларація не подається, якщо платник податку отримував:
доходи, у тому числі іноземні доходи, які згідно з Кодексом не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;
доходи виключно від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу;
доходи від операцій продажу (обміну) майна, дарування, дохід від яких відповідно до Кодексу не оподатковується, оподатковується за нульовою ставкою та/або з яких при нотаріальному посвідченні договорів, був сплачений податок відповідно до Кодексу;
доходи у вигляді об'єктів спадщини, які відповідно до Кодексу оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до п.174.3 ст. 174 Кодексу.
Крім того, платники звільняються від обов'язку подання податкової декларації в таких випадках:
а) незалежно від виду та суми отриманих доходів платниками податку, які:
є малолітніми/неповнолітніми або недієздатними особами і при цьому перебувають на повному утриманні інших осіб (у тому числі батьків) та/або держави станом на кінець звітного податкового року;
перебувають під арештом або є затриманими чи засудженими до позбавлення волі, перебувають у полоні або ув'язненні на території інших держав станом на кінець граничного строку подання декларації;
перебувають у розшуку станом на кінець звітного податкового року;
перебувають на строковій військовій службі станом на кінець звітного податкового року.
З детальною інформацією щодо декларування доходів, одержаних у 2023 році, можна ознайомитися на вебпорталі ДПС у банері «Деклараційна кампанія 2024».