Семінар – практикум учителів української мови та літератури Мирогощанської та Привільненської ОТГ

Дата: 13.12.2017 20:58

12 грудня 2017 року на базі Привільненської загальноосвітньої школи І – ІІІ ст. відбувся семінар – практикум учителів української мови та літератури, у якому взяли участь педагоги Мирогощанської та Привільненської ОТГ. Від «школи знань» до «школи компетентностей» - саме ці слова визначають сьогодні роботу навчальних закладів, тому і була обрана тема семінару: «Реалізація компетентнісного підходу у навчанні і вихованні школярів». Учителі – філологи обговорили зміни у структурі та системі освіти, окремо зупинилися на мовному питанні, яке передбачає, згідно з Законом України «Про освіту», упровадження державної мови у сферу освіти, поглиблення знань з української. Гончарук О. Ю. (учитель української мови та літератури Привільненської ЗОШ) інформувала учасників семінару про формування основних груп компетентностей учнів через упровадження інтерактивних методів навчання. Цікавою і результативною була практична частина. Словесники укладали та опрацьовували алгоритм упровадження компетентнісно зорієнтованих завдань на уроках. Борейчук М. М. (учитель української мови та літератури Привільненської ЗОШ) запропонувала учасникам семінару фрагмент уроку української літератури, де педагоги мали можливість спробувати себе в ролі учнів. Мелех Н. І. (учитель української мови та літератури Мирогощанської ЗОШ) організувала роботу учасників семінару над компетентнісно зорієнтованими завданнями з української літератури для 6 класу. Із організованої і проведеної роботи видно, що педагоги добре розуміють усю важливість упровадження компетентнісного підходу у викладанні предметів.