Розпишемо писанку – прикрасимо світ

Дата: 12.04.2017 21:20

Щоб світ наш на краще змінити,

треба добрі справи щоднини робити.

Можна поле орати,

можна вірші писати,

можна  добре слово людині сказати,

а можна диво-писанку розписати.

Такими словами розпочали учнівську вітальню «Дивоквіт рідного краю» учні Мирогощанської ЗОШ І – ІІІ ст. напередодні Світлого Христового Воскресіння. Проходила  вона під назвою «Розпишемо писанку – прикрасимо світ». Екскурсоводи шкільного музею разом із керівником музею Посільською О. Й. організували і провели цікаву зустріч із Павлючук Тетяною Віталіївною, справжнім майстром своєї справи, яка продемонструвала дев’ятикласникам майстер – клас із розписування писанок. Майстриня розповіла про види писанок та різноманітні техніки  виконання, наголосила на символічному значенні писанки - оберега. Діти уважно спостерігали за вправними рухами цієї тендітної жінки і, заворожені її роботою, намагалися відтворити це на власних експонатах. Писачок у руках, свічка і віск на столі, чисті помисли ( бо не гоже з лихими думками писанку писати) створювали особливу творчу атмосферу. Увесь процес розписування постав перед дитячими очима. Та найголовніше те, що діти змогли власноруч розписати писанки. Радістю світилися їхні очі – тепер до Великоднього кошика покладуть свою писанку, а вона ж наповнилася світлими думками, тому неодмінно стане родинним оберегом.

А з якою цікавістю розглядали школярі справжні мистецькі витвори Тетяни Віталіївни. ЇЇ роботи креативні і неповторні. Про таких, як вона,  кажуть: «Людина, що знайшла своє покликання у праці».

Дивлячись на неї, згадуєш слова Г. Сковороди: «Сродна праця – то найсолодша в світі річ».

Навзаєм гості учні провели цікаві екскурсії у шкільному музеї. Та найголовніше, що вирішили зробити такі учнівські вітальні традиційними, бо ж стільки справжніх майстрів своєї справи живе на території нашої громади.

Як підсумок заходу прозвучали із уст школярів слова:

… Тож творімо дива руками,

а  добро творімо  серцями.